Microchip Technology DSC1122BE2-100.0000T
DSC1122BE2-100.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1122BE2-100.0000T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
DSC1122BE2-100.0000T.pdf
Availability of DSC1122BE2-100.0000T
QUANTITY
DSC1122BE2-100.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1122BE2-100.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1122BE2-100.0000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1122
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1122BE2-100.0000T
Related LinksDSC1122BE2, DSC1122BE2-100.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1122BE2-100.0000T Details Description
Related parts for DSC1122BE2-100.0000T
CONN RECEPT 6POS W/SOCKET SOLDER datasheet.pdf
C/A,SC/APC-SC/APC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
AMBIENT LIGHT SENSOR 3MM 570NM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 20mA Backlight TSOT-23-6 datasheet.pdf
RES SMD 9.09 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf