Microchip Technology DSC1123BI1-062.5000T
DSC1123BI1-062.5000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123BI1-062.5000T
Brief Description
OSCILLATOR MEMS 62.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123BI1-062.5000T.pdf
Availability of DSC1123BI1-062.5000T
QUANTITY
DSC1123BI1-062.5000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123BI1-062.5000T
Internal Part NumberEIS-DSC1123BI1-062.5000T
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency62.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123BI1-062.5000T
Related LinksDSC1123BI1, DSC1123BI1-062.5000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123BI1-062.5000T Details Description
Related parts for DSC1123BI1-062.5000T
IC OR CTRLR SRC SELECT 8TSSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-8 datasheet.pdf
CAP MICA 110PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 550MW SOD323F datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 15POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
BOARD SAR ADC LTC2391-16 datasheet.pdf
RES 45.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf