Microchip Technology DSC1123BI5-148.3516T
DSC1123BI5-148.3516T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123BI5-148.3516T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 148.3516MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123BI5-148.3516T.pdf
Availability of DSC1123BI5-148.3516T
QUANTITY
DSC1123BI5-148.3516T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123BI5-148.3516T
Internal Part NumberEIS-DSC1123BI5-148.3516T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency148.3516MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123BI5-148.3516T
Related LinksDSC1123BI5, DSC1123BI5-148.3516T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123BI5-148.3516T Details Description
Related parts for DSC1123BI5-148.3516T
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 34 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 5.0000MHz 30ppm 18pF 120 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .030M 39POS datasheet.pdf
RES 94.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.033UF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
BRD SPT REST MNT ADHESIVE 6.40MM datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf