Microchip Technology DSC1123CI1-100.0000
DSC1123CI1-100.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123CI1-100.0000
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1123CI1-100.0000.pdf
Availability of DSC1123CI1-100.0000
QUANTITY
DSC1123CI1-100.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123CI1-100.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1123CI1-100.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package110
SeriesDSC1123
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123CI1-100.0000
Related LinksDSC1123CI, DSC1123CI1-100.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123CI1-100.0000 Details Description
Related parts for DSC1123CI1-100.0000
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN THRU-PNL W/LATCH 2POS FL BK datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
GSF1 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RESL MED SLIP RESIST BLK 1"X60' datasheet.pdf
TV 2C 2#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
1 pF Off Capacitance, 1 pC Charge Injection, [15 V/12 V iCMOS⑩ Quad SPST Switches IC datasheet.pdf