Microchip Technology DSC400-3443Q0022KE1T
DSC400-3443Q0022KE1T picture photo
Mfg. Part Number
DSC400-3443Q0022KE1T
Datasheet Download
DSC400-3443Q0022KE1T.pdf
Availability of DSC400-3443Q0022KE1T
QUANTITY
DSC400-3443Q0022KE1T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC400-3443Q0022KE1T
Internal Part NumberEIS-DSC400-3443Q0022KE1T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesDSC400
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency - Output 1-
Frequency - Output 2-
OutputHCSL, LVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Package / Case20-VFQFN Exposed Pad
FunctionTri-State (Output Enable)
Frequency Stability±50ppm
Current - Supply (Max)-
Current - Supply (Disable) (Max)44mA
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC400-3443Q0022KE1T
Related LinksDSC400-344, DSC400-3443Q0022KE1T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC400-3443Q0022KE1T Details Description
Related parts for DSC400-3443Q0022KE1T
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PMU BATTERY CHRGR/REG 32-LLP datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 25 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.4A 120 MOHM datasheet.pdf