Microchip Technology DSC8001CI2
DSC8001CI2 picture photo
Mfg. Part Number
DSC8001CI2
Brief Description
OSC MEMS BLANK 3.2X2.5 CMOS
Datasheet Download
DSC8001CI2.pdf
Availability of DSC8001CI2
QUANTITY
DSC8001CI2 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC8001CI2
Internal Part NumberEIS-DSC8001CI2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package110
PackagingTube
TypeBlank (User Must Program)
Available Frequency Range1MHz ~ 150MHz
FunctionStandby
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)12.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC8001CI2
Related LinksDSC80, DSC8001CI2 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC8001CI2 Details Description
Related parts for DSC8001CI2
CAP FILM 8200PF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
IC RCVR HDMI 225MHZ 144LQFP datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTLR PMBUS 20LFCSP datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf