Cornell Dubilier Electronics DSF050J334
DSF050J334 picture photo
Mfg. Part Number
DSF050J334
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 5% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
DSF050J334.pdf
Availability of DSF050J334
QUANTITY
DSF050J334 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSF050J334
Internal Part NumberEIS-DSF050J334
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.205" W (7.30mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSF050J334
Related LinksDSF05, DSF050J334 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
DSF050J334 Details Description
Related parts for DSF050J334
CRIMP TOOL RG-58, 59, 62 datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 5% 3W J LEAD datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 2.88V PP SOT-23 datasheet.pdf
CONN DSUB ADPTR FILTER 9POS M-F datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 8 Circuit 0.532" (13.50mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 900MA 429 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 57POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf