Murata Electronics North America DSN6NC51H220
DSN6NC51H220 picture photo
Mfg. Part Number
DSN6NC51H220
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DSN6NC51H220.pdf
Availability of DSN6NC51H220
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DSN6NC51H220 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSN6NC51H220
Internal Part NumberEIS-DSN6NC51H220
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DSN6NC51H220 today.
SeriesDSN6NC5
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSN6NC51H220
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDSN6NC, DSN6NC51H220 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSN6NC51H220 Details Description
Related parts for DSN6NC51H220
CONN RECEPT 8POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD DL 16TSSOP datasheet.pdf
LED ZPOWER WARM WHT 3000K SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X48MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf