Murata Electronics North America DSN6NC51H470Q55B
DSN6NC51H470Q55B picture photo
Mfg. Part Number
DSN6NC51H470Q55B
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER EMI 47PF RADIAL
Datasheet Download
DSN6NC51H470Q55B.pdf
Availability of DSN6NC51H470Q55B
QUANTITY
DSN6NC51H470Q55B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSN6NC51H470Q55B
Internal Part NumberEIS-DSN6NC51H470Q55B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSN6NC51H470Q55B
Related LinksDSN6NC51, DSN6NC51H470Q55B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSN6NC51H470Q55B Details Description
Related parts for DSN6NC51H470Q55B
IC PLD 8MC 15NS 20TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 3A 12V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.700" 5MM 3LD datasheet.pdf
EIP 2M PANEL MOUNT AUX POW CON datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf