Microchip Technology DSPIC33FJ32GP104-E/TL
DSPIC33FJ32GP104-E/TL picture photo
Mfg. Part Number
DSPIC33FJ32GP104-E/TL
Brief Description
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 44VTLA
Datasheet Download
DSPIC33FJ32GP104-E/TL.pdf
Availability of DSPIC33FJ32GP104-E/TL
QUANTITY
DSPIC33FJ32GP104-E/TL Order Process
Ship out your order
Specifications of DSPIC33FJ32GP104-E/TL
Internal Part NumberEIS-DSPIC33FJ32GP104-E/TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBluetooth Audio Development Platform
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
PCN Design/SpecificationErrata/Datasheet Update 23/Jan/2014
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package61
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesdsPIC™ 33F
PackagingTube
Core ProcessordsPIC
Core Size16-Bit
Speed16 MIPs
ConnectivityI²C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O35
Program Memory Size32KB (11K x 24)
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size-
RAM Size1K x 16
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3 V ~ 3.6 V
Data ConvertersA/D 14x10b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case44-VFTLA Exposed Pad
Supplier Device Package44-VTLA (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSPIC33FJ32GP104-E/TL
Related LinksDSPIC33FJ3, DSPIC33FJ32GP104-E/TL Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSPIC33FJ32GP104-E/TL Details Description
Related parts for DSPIC33FJ32GP104-E/TL
CAP CER 1500PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
LABEL S LAM VNL WHT 0.50 X 1.50" datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.8A 36 MOHM SMD datasheet.pdf