Murata Electronics North America DSS306-431Y5S102M100
DSS306-431Y5S102M100 picture photo
Mfg. Part Number
DSS306-431Y5S102M100
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DSS306-431Y5S102M100.pdf
Availability of DSS306-431Y5S102M100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DSS306-431Y5S102M100 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS306-431Y5S102M100
Internal Part NumberEIS-DSS306-431Y5S102M100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DSS306-431Y5S102M100 today.
SeriesDSS306-431Y5
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DSS306-431Y5S102M100
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
DSS306-431Y5S102M100 Details Description
Related parts for DSS306-431Y5S102M100
MOTOR TIMER 8PIN SOCKET 24V datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 125VC SMC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 60V 0.65A datasheet.pdf
RES 27.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 14POS datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.9 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf