Murata Electronics North America DSS6NB32A271Q92A
DSS6NB32A271Q92A picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NB32A271Q92A
Brief Description
FILTER EMI 270PF 100V RADIAL
Datasheet Download
DSS6NB32A271Q92A.pdf
Availability of DSS6NB32A271Q92A
QUANTITY
DSS6NB32A271Q92A Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NB32A271Q92A
Internal Part NumberEIS-DSS6NB32A271Q92A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesEMIFIL®, DSS6N
PackagingTape & Box (TB)
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 270pF
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.315" L x 1.000" W (8.00mm x 2.54mm)
Height0.276" (7.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NB32A271Q92A
Related LinksDSS6NB32, DSS6NB32A271Q92A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NB32A271Q92A Details Description
Related parts for DSS6NB32A271Q92A
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
TRIMMER 5M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 64W QUAD 27SIL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 540MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf