Murata Electronics North America DSS6NE32A222Q92A
DSS6NE32A222Q92A picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NE32A222Q92A
Brief Description
FILTER EMI 2200PF 100V RADIAL
Datasheet Download
DSS6NE32A222Q92A.pdf
Availability of DSS6NE32A222Q92A
QUANTITY
DSS6NE32A222Q92A Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NE32A222Q92A
Internal Part NumberEIS-DSS6NE32A222Q92A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIFIL®, DSS6N
PackagingTape & Box (TB)
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 2200pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsGeneral Purpose
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.315" L x 1.000" W (8.00mm x 2.54mm)
Height0.276" (7.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NE32A222Q92A
Related LinksDSS6NE32, DSS6NE32A222Q92A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NE32A222Q92A Details Description
Related parts for DSS6NE32A222Q92A
MOSFET N-CH 30V 4.8A 8-SOIC datasheet.pdf