Micron Technology MT46V32M8FG-75 L:G
MT46V32M8FG-75 L:G picture photo
Mfg. Part Number
MT46V32M8FG-75 L:G
Brief Description
IC DDR SDRAM 256MBIT 7.5NS 60BGA
Datasheet Download
MT46V32M8FG-75 L:G.pdf
Availability of MT46V32M8FG-75 L:G
QUANTITY
MT46V32M8FG-75 L:G Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46V32M8FG-75 L:G
Internal Part NumberEIS-MT46V32M8FG-75 L:G
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size256M (32M x 8)
Speed7.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case60-FBGA
Supplier Device Package60-FBGA (8x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46V32M8FG-75 L:G
Related LinksMT46V32M8, MT46V32M8FG-75 L:G Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46V32M8FG-75 L:G Details Description
Related parts for MT46V32M8FG-75 L:G
TRANS NPN DARL 50V 1A TO92 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 LOPWR 14SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M2.5 NYLON datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 180PF S3B RADIAL datasheet.pdf