Murata Electronics North America DST9HB32E220Q50B
DST9HB32E220Q50B picture photo
Mfg. Part Number
DST9HB32E220Q50B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DST9HB32E220Q50B.pdf
Availability of DST9HB32E220Q50B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DST9HB32E220Q50B Order Process
Ship out your order
Specifications of DST9HB32E220Q50B
Internal Part NumberEIS-DST9HB32E220Q50B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DST9HB32E220Q50B today.
SeriesDST9HB32E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DST9HB32E220Q50B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDST9HB32, DST9HB32E220Q50B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DST9HB32E220Q50B Details Description
Related parts for DST9HB32E220Q50B
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 174K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf