Laird Technologies IAS DTRA821/18503P
DTRA821/18503P picture photo
Mfg. Part Number
DTRA821/18503P
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
AVL DB 821/1850MHZ
Datasheet Download
DTRA821/18503P.pdf
Availability of DTRA821/18503P
QUANTITY
DTRA821/18503P Order Process
Ship out your order
Specifications of DTRA821/18503P
Internal Part NumberEIS-DTRA821/18503P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesPhantom®
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz), UHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band)858MHz, 1.9GHz
Frequency Range821MHz ~ 896MHz, 1.85GHz ~ 1.99GHz
Antenna TypeDome
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain5.15dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)1.260" (32.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTRA821/18503P
Related LinksDTRA821, DTRA821/18503P Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
DTRA821/18503P Details Description
Related parts for DTRA821/18503P
IC REG LDO 3.3V 1.5A SOT223 datasheet.pdf
CONN HEADR 12POS .100 PCB GOLD datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf