CUI Inc. DTS120125UDC-P9/RP
DTS120125UDC-P9/RP picture photo
Mfg. Part Number
DTS120125UDC-P9/RP
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 15W
Datasheet Download
DTS120125UDC-P9/RP.pdf
Availability of DTS120125UDC-P9/RP
QUANTITY
DTS120125UDC-P9/RP Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS120125UDC-P9/RP
Internal Part NumberEIS-DTS120125UDC-P9/RP
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)1.25A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption-
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency70%
Operating Temperature10°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension3.54" L x 2.28" W x 1.10" H (90.0mm x 58.0mm x 28.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorIEC 320-C8
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS120125UDC-P9/RP
Related LinksDTS120125, DTS120125UDC-P9/RP Datasheet, CUI Inc. Distributor
DTS120125UDC-P9/RP Details Description
Related parts for DTS120125UDC-P9/RP
CAP FILM 0.027UF 2% 16VDC 1206 datasheet.pdf