TE Connectivity Deutsch Connectors DTS20F13-35SE-LC
DTS20F13-35SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS20F13-35SE-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT
Datasheet Download
DTS20F13-35SE-LC.pdf
Availability of DTS20F13-35SE-LC
QUANTITY
DTS20F13-35SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS20F13-35SE-LC
Internal Part NumberEIS-DTS20F13-35SE-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions22
Shell Size - Insert13-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS20F13-35SE-LC
Related LinksDTS20F13, DTS20F13-35SE-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS20F13-35SE-LC Details Description
Related parts for DTS20F13-35SE-LC
RES SMD 270K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.2PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CHAN SRL 24SOIC datasheet.pdf
PWR SUPPLY OUTPUT 36V 0-3A W/USB datasheet.pdf
PELTIER MOD CP10,63,06,L1,W4.5 datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10.2MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 146VC SMC datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 125V datasheet.pdf