TE Connectivity Deutsch Connectors DTS20W23-21SA
DTS20W23-21SA picture photo
Mfg. Part Number
DTS20W23-21SA
Brief Description
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
DTS20W23-21SA.pdf
Availability of DTS20W23-21SA
QUANTITY
DTS20W23-21SA Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS20W23-21SA
Internal Part NumberEIS-DTS20W23-21SA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Fastening TypeThreaded
OrientationA
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS20W23-21SA
Related LinksDTS20W, DTS20W23-21SA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS20W23-21SA Details Description
Related parts for DTS20W23-21SA
RES SMD 120 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7A 0.9-2.5V OUT VERT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V Y5V 1206 datasheet.pdf
CONTROLLER LOAD .10-40A 0-5VDC datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DUAL BCD UP-COUNTER 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 17.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK F datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf