TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24W25-24AD
DTS24W25-24AD picture photo
Mfg. Part Number
DTS24W25-24AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN
Datasheet Download
DTS24W25-24AD.pdf
Availability of DTS24W25-24AD
QUANTITY
DTS24W25-24AD Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24W25-24AD
Internal Part NumberEIS-DTS24W25-24AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationD
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24W25-24AD
Related LinksDTS24W, DTS24W25-24AD Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24W25-24AD Details Description
Related parts for DTS24W25-24AD
IC BATT PULSE CHRGR LI-ION 8SOIC datasheet.pdf
K-SERIES MIN ALUM ELEC CAP KIT datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 200KHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
SI 5145 RTV SILICONE 300ML CQ/BN datasheet.pdf
F6 QUIET SLEEVING 3/4" BLK 100' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 229 TYPEA 9POS datasheet.pdf
RES 505 OHM 1W .5% AXIAL datasheet.pdf