TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26F19-32BD
DTS26F19-32BD picture photo
Mfg. Part Number
DTS26F19-32BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT
Datasheet Download
DTS26F19-32BD.pdf
Availability of DTS26F19-32BD
QUANTITY
DTS26F19-32BD Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26F19-32BD
Internal Part NumberEIS-DTS26F19-32BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationD
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26F19-32BD
Related LinksDTS26F, DTS26F19-32BD Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26F19-32BD Details Description
Related parts for DTS26F19-32BD
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RF FRONT END 2.4GHZ 16-QFN datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 45V 15A TO263 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 350MW SOD123 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf