TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26F25-37SB-LC
DTS26F25-37SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS26F25-37SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 39POS STRGHT SKT
Datasheet Download
DTS26F25-37SB-LC.pdf
Availability of DTS26F25-37SB-LC
QUANTITY
DTS26F25-37SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26F25-37SB-LC
Internal Part NumberEIS-DTS26F25-37SB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26F25-37SB-LC
Related LinksDTS26F25, DTS26F25-37SB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26F25-37SB-LC Details Description
Related parts for DTS26F25-37SB-LC
THERMISTOR NTC GLASS 20K OHM SMD datasheet.pdf
CONN FEMALE 18-20AWG TIN datasheet.pdf
CONN ADAPTER 3P-3P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
TVS DIODE 11.4VWM BPKG AXIAL datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf