TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W19-32PA-LC
DTS26W19-32PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W19-32PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN
Datasheet Download
DTS26W19-32PA-LC.pdf
Availability of DTS26W19-32PA-LC
QUANTITY
DTS26W19-32PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W19-32PA-LC
Internal Part NumberEIS-DTS26W19-32PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationA
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W19-32PA-LC
Related LinksDTS26W19, DTS26W19-32PA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W19-32PA-LC Details Description
Related parts for DTS26W19-32PA-LC
2.5MM CABLE RA/RA 4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 310MA 1.95 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
2.0" ORANGE VINYL 250'/RL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 30W datasheet.pdf
508 TB SPR CLA W/L 35D datasheet.pdf
RADIAL BALL BEARING 608ZZ 4PK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf