Connor-Winfield DV75C-012.8M
DV75C-012.8M picture photo
Mfg. Part Number
DV75C-012.8M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
DV75C-012.8M.pdf
Availability of DV75C-012.8M
QUANTITY
DV75C-012.8M Order Process
Ship out your order
Specifications of DV75C-012.8M
Internal Part NumberEIS-DV75C-012.8M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductConnor Winfield's DV75C and DV75D Series TCXOs
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDV75C
PackagingCut Tape (CT)
TypeTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)