TE Connectivity Raychem Cable Protection DWP-125-1/4-0-1.25IN
DWP-125-1/4-0-1.25IN picture photo
Mfg. Part Number
DWP-125-1/4-0-1.25IN
Datasheet Download
DWP-125-1/4-0-1.25IN.pdf
Availability of DWP-125-1/4-0-1.25IN
QUANTITY
DWP-125-1/4-0-1.25IN Order Process
Ship out your order
Specifications of DWP-125-1/4-0-1.25IN
Internal Part NumberEIS-DWP-125-1/4-0-1.25IN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Shrinkage Ratio3 to 1
Length0.104' (31.75mm, 1.25")
Inner Diameter - Supplied0.252" (6.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.080" (2.0mm)
Recovered Wall Thickness0.057" (1.45mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesFlame Retardant, Fluid Resistant
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DWP-125-1/4-0-1.25IN
DWP-125-1/4-0-1.25IN Details Description
Related parts for DWP-125-1/4-0-1.25IN
CONN HEADER 6POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
RELAY REED SPST 1A 24V datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 27K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 46POS .100 30AU datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 3.0, Super Speed 9 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
LUP 10.16/08/90 3.2SN GY datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CTV 19C 19#12 SKT PLUG datasheet.pdf
RED 3 POS BRUSHED RTN R/L datasheet.pdf