Hirose Electric Co Ltd DX20M-50S
DX20M-50S picture photo
Mfg. Part Number
DX20M-50S
Brief Description
CONN RECEPT VERT 50 POS PCB
Datasheet Download
DX20M-50S.pdf
Availability of DX20M-50S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DX20M-50S Order Process
Ship out your order
Specifications of DX20M-50S
Internal Part NumberEIS-DX20M-50S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Connector TypeReceptacle
Number of Positions50
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DX20M-50S
Related LinksDX20, DX20M-50S Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DX20M-50S Details Description
Related parts for DX20M-50S
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.6V LP SOT-23 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 26.5V datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 3POS 1.5MM datasheet.pdf
RES 50.0K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 8POS datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
LEAD-THRU SHELL FOR GCS.1S. datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf