Hirose Electric Co Ltd DX31-100P(50)
DX31-100P(50) picture photo
Mfg. Part Number
DX31-100P(50)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN PLUG 100POS
Datasheet Download
DX31-100P(50).pdf
Availability of DX31-100P(50)
QUANTITY
DX31-100P(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DX31-100P(50)
Internal Part NumberEIS-DX31-100P(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DX31-100P(50)
Related LinksDX31-1, DX31-100P(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DX31-100P(50) Details Description
Related parts for DX31-100P(50)
CONN RECEPT 13 POS CST-100 datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 58/116V 400A MS013 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
RES 348 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf