JAE Electronics DX4R105JJCR1800
DX4R105JJCR1800 picture photo
Mfg. Part Number
DX4R105JJCR1800
Manufacturer
Product Category
USB, DVI, HDMI Connectors
Brief Description
Connector Receptacle USB - micro B 2.0 5 Position Surface Mount, Bottom Entry
Datasheet Download
DX4R105JJCR1800.pdf
Availability of DX4R105JJCR1800
QUANTITY
DX4R105JJCR1800 Order Process
Ship out your order
Specifications of DX4R105JJCR1800
Internal Part NumberEIS-DX4R105JJCR1800
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDX4 Series USB 2.0 Compatible Micro-USB Connector
Featured ProductDX4 Series
Standard Package1,800
Category Connectors, Interconnects
FamilyUSB, DVI, HDMI Connectors
SeriesDX4
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeUSB - micro B
Number of Contacts5
GenderReceptacle
SpecificationsUSB 2.0
Mounting TypeSurface Mount, Bottom Entry
FeaturesBoard Guide
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DX4R105JJCR1800
Related LinksDX4R105, DX4R105JJCR1800 Datasheet, JAE Electronics Distributor
DX4R105JJCR1800 Details Description
Related parts for DX4R105JJCR1800
CABLE DB25M-36M CENTRONIC LT ANG datasheet.pdf
POT 1 OHM 12.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 18PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 35.2 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
DIP CABLE 40POS datasheet.pdf
ACCY DATALAMP HOLDER 3/8 SLDR datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf