Vishay Semiconductor/Diodes Division DZ23C10-HE3-08
DZ23C10-HE3-08 picture photo
Mfg. Part Number
DZ23C10-HE3-08
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23
Datasheet Download
DZ23C10-HE3-08.pdf
Availability of DZ23C10-HE3-08
QUANTITY
DZ23C10-HE3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ23C10-HE3-08
Internal Part NumberEIS-DZ23C10-HE3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 7.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ23C10-HE3-08
Related LinksDZ23C10, DZ23C10-HE3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
DZ23C10-HE3-08 Details Description
Related parts for DZ23C10-HE3-08
IC OPAMP CFA 60MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 60POS 30AU datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 28SSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.2VA THRU HOLE datasheet.pdf
JUN-POW-TIM CONTACT datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R QUAD 14SOIC datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
CABLE DUCT UP SPOUT datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
150UF 160V 16X20 datasheet.pdf