Panasonic Electronic Components ERA-8ARW752V
ERA-8ARW752V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARW752V
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARW752V.pdf
Availability of ERA-8ARW752V
QUANTITY
ERA-8ARW752V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARW752V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARW752V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARW752V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARW752V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARW752V Details Description
Related parts for ERA-8ARW752V
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TITAN WIRE HARNESS 10LD EZCONNCT datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 3POS 35DEG T/H datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC CLOCK PCIE GEN2 48QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 64POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf