Micro Commercial Components (MCC) DZ23C12-TP
DZ23C12-TP picture photo
Mfg. Part Number
DZ23C12-TP
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 12V SOT23
Datasheet Download
DZ23C12-TP.pdf
Availability of DZ23C12-TP
QUANTITY
DZ23C12-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ23C12-TP
Internal Part NumberEIS-DZ23C12-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDiode Handling and Mounting
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)12V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ23C12-TP
Related LinksDZ23C, DZ23C12-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
DZ23C12-TP Details Description
Related parts for DZ23C12-TP
CONN HEADER 12POS 1.25MM VRT SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123L datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #000 4.7" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM 24-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.05A 300 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 7.5A 125V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf