Vishay Semiconductor/Diodes Division DZ23C39-G3-18
DZ23C39-G3-18 picture photo
Mfg. Part Number
DZ23C39-G3-18
Brief Description
DIODE ZENER 39V 300MW SOT23
Datasheet Download
DZ23C39-G3-18.pdf
Availability of DZ23C39-G3-18
QUANTITY
DZ23C39-G3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ23C39-G3-18
Internal Part NumberEIS-DZ23C39-G3-18
Configuration1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 29V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ23C39-G3-18
Related LinksDZ23C3, DZ23C39-G3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
DZ23C39-G3-18 Details Description
Related parts for DZ23C39-G3-18
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 11W datasheet.pdf
RES SMD 4.02M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A TO263 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN RING HEATSHRINK #6 25PC datasheet.pdf
GASKET BECU ALLOY 15.24X406.4MM datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C032POS MS-3,0C1-2 datasheet.pdf
12CC PICOFLEX 250MM LONG datasheet.pdf
IC 8051 MCU 8K FLASH 48-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 842MA 280 MOHM datasheet.pdf
RES 0.4 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf