Diodes Incorporated DZ23C4V3-7-F
DZ23C4V3-7-F picture photo
Mfg. Part Number
DZ23C4V3-7-F
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 4.3V SOT23-3
Datasheet Download
DZ23C4V3-7-F.pdf
Availability of DZ23C4V3-7-F
QUANTITY
DZ23C4V3-7-F Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ23C4V3-7-F
Internal Part NumberEIS-DZ23C4V3-7-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Other DrawingsWOT-23 Dual 300mW CA Circuit
WOT-23 Dual 300mW CC Circuit
PCN Design/SpecificationGreen Encapsulate 15/May/2008
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ23C4V3-7-F
Related LinksDZ23C4, DZ23C4V3-7-F Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DZ23C4V3-7-F Details Description
Related parts for DZ23C4V3-7-F
RES SMD 536 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CBL RIBN 60COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-120V datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 30V 1.2A TO-92 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf