Panasonic Electronic Components DZ2J33000L
DZ2J33000L picture photo
Mfg. Part Number
DZ2J33000L
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 33V 200MW SMINI2
Datasheet Download
DZ2J33000L.pdf
Availability of DZ2J33000L
QUANTITY
DZ2J33000L Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ2J33000L
Internal Part NumberEIS-DZ2J33000L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZener Diodes
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)200 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 25V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Supplier Device PackageSMini2-F5-B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ2J33000L
Related LinksDZ2J3, DZ2J33000L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DZ2J33000L Details Description
Related parts for DZ2J33000L
RES ARRAY 5 RES 820K OHM 6SIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X1 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 4PWR 12SGL 2.36MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 39A TO220 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM UDFN16 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
Connector Header 52 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf