Panasonic Electronic Components DZ37120D0L
DZ37120D0L picture photo
Mfg. Part Number
DZ37120D0L
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 12V SSSMINI3
Datasheet Download
DZ37120D0L.pdf
Availability of DZ37120D0L
QUANTITY
DZ37120D0L Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ37120D0L
Internal Part NumberEIS-DZ37120D0L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZener Diodes
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)12V
Tolerance-
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-723
Supplier Device PackageSSSMini3-F2-B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ37120D0L
Related LinksDZ371, DZ37120D0L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DZ37120D0L Details Description
Related parts for DZ37120D0L
HEATSHRINK EPS200 1/8"X4' BLACK datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SMINI5 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM DUAL R/A 30POS datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V Y5V 1206 datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 20pF 35 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 0.50MM 11POS datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 3A SYNC QFN33-16L datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.3W 0.25% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RECPT 50POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf