TE Connectivity Raychem Cable Protection E-191064-10-9
E-191064-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
E-191064-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
E-191064-10-9.pdf
Availability of E-191064-10-9
QUANTITY
E-191064-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of E-191064-10-9
Internal Part NumberEIS-E-191064-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesE
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size0.75" x 0.25" (19.1mm x 6.4mm)
MaterialPolyester
ColorWhite
For Use With/Related ProductsDot-Matrix Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E-191064-10-9
Related LinksE-1910, E-191064-10-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
E-191064-10-9 Details Description
Related parts for E-191064-10-9
RES SMD 130K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 270PF 5% 500V 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS 1.27MM IDT GOLD datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CREE XLAMP CXA2520 19MM WHITE datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf