Omron Automation & Safety E2A-M30LN30-WP-C2 2M
E2A-M30LN30-WP-C2 2M picture photo
Mfg. Part Number
E2A-M30LN30-WP-C2 2M
Brief Description
M30LNG UNSH,NPB,30MM,NPN,NC,2M
Datasheet Download
E2A-M30LN30-WP-C2 2M.pdf
Availability of E2A-M30LN30-WP-C2 2M
QUANTITY
E2A-M30LN30-WP-C2 2M Order Process
Ship out your order
Specifications of E2A-M30LN30-WP-C2 2M
Internal Part NumberEIS-E2A-M30LN30-WP-C2 2M
Sensor TypeInductive
Sensing Distance1.181" (30mm)
Output TypeNPN-NC, 3-Wire
Response Frequency100Hz
ShieldingUnshielded
Material - BodyNickel-Plated Brass
Voltage - Supply10 VDC ~ 32 VDC
Termination StyleCable Leads
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2A-M30LN30-WP-C2 2M
Related LinksE2A-M30LN3, E2A-M30LN30-WP-C2 2M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2A-M30LN30-WP-C2 2M Details Description
Related parts for E2A-M30LN30-WP-C2 2M
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 50MA SNT6A datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 336 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
508 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf