Omron Automation & Safety E2B-M30LS10-WP-C1 2M
E2B-M30LS10-WP-C1 2M picture photo
Mfg. Part Number
E2B-M30LS10-WP-C1 2M
Brief Description
SINGLE M30 LONG PW 2M NPN NO
Datasheet Download
E2B-M30LS10-WP-C1 2M.pdf
Availability of E2B-M30LS10-WP-C1 2M
QUANTITY
E2B-M30LS10-WP-C1 2M Order Process
Ship out your order
Specifications of E2B-M30LS10-WP-C1 2M
Internal Part NumberEIS-E2B-M30LS10-WP-C1 2M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.394" (10mm)
Output TypeNPN-NO, 3-Wire
Response Frequency400Hz
ShieldingShielded
Material - BodyNickel-Plated Brass
Voltage - Supply10 VDC ~ 30 VDC
Termination StyleCable Leads
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2B-M30LS10-WP-C1 2M
Related LinksE2B-M30LS1, E2B-M30LS10-WP-C1 2M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2B-M30LS10-WP-C1 2M Details Description
Related parts for E2B-M30LS10-WP-C1 2M
MEMORY CARD FLASH 12GB datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC I/O CONTROLLER 100-PQFP datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 34POS 2MM GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN +/-09VO datasheet.pdf
22P MTA156 ASSY 24AWG WHT LF datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 1100PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf