United Chemi-Con E32D500HPN154MEA5M
E32D500HPN154MEA5M picture photo
Mfg. Part Number
E32D500HPN154MEA5M
Brief Description
CAP ALUM 150000UF 20% 50V SCREW
Datasheet Download
E32D500HPN154MEA5M.pdf
Availability of E32D500HPN154MEA5M
QUANTITY
E32D500HPN154MEA5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D500HPN154MEA5M
Internal Part NumberEIS-E32D500HPN154MEA5M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance150000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)7.8 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current36.22A
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)4.125" (104.78mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D500HPN154MEA5M
Related LinksE32D500HP, E32D500HPN154MEA5M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D500HPN154MEA5M Details Description
Related parts for E32D500HPN154MEA5M
IC DAC 12BIT QUAD 2.5V 10MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 6 POS datasheet.pdf
GT02 TOUCH SCREEN MONO WH/RD/PK datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-57V 700MA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
RCPT HSG SGL V0 BLK 02 CKT datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf