United Chemi-Con E36D351LPN222TDA5M
E36D351LPN222TDA5M picture photo
Mfg. Part Number
E36D351LPN222TDA5M
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 350V SCREW
Datasheet Download
E36D351LPN222TDA5M.pdf
Availability of E36D351LPN222TDA5M
QUANTITY
E36D351LPN222TDA5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D351LPN222TDA5M
Internal Part NumberEIS-E36D351LPN222TDA5M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)82 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing1.126" (28.60mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)4.125" (104.78mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D351LPN222TDA5M
Related LinksE36D351LP, E36D351LPN222TDA5M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D351LPN222TDA5M Details Description
Related parts for E36D351LPN222TDA5M
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DEKAFIX FS 6 MKD 551-600 50/CD datasheet.pdf
RES 820 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC XLATOR DUAL TO LVECL 8-DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W SOD123FL datasheet.pdf