United Chemi-Con E36D451LPN132TDE3M
E36D451LPN132TDE3M picture photo
Mfg. Part Number
E36D451LPN132TDE3M
Brief Description
CAP ALUM 1300UF 450V SCREW
Datasheet Download
E36D451LPN132TDE3M.pdf
Availability of E36D451LPN132TDE3M
QUANTITY
E36D451LPN132TDE3M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D451LPN132TDE3M
Internal Part NumberEIS-E36D451LPN132TDE3M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package36
PackagingBulk
Capacitance1300µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.125" (28.58mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)5.625" (142.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D451LPN132TDE3M
Related LinksE36D451LP, E36D451LPN132TDE3M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D451LPN132TDE3M Details Description
Related parts for E36D451LPN132TDE3M
METAL FILM(INTERFERENCE SUPP)X-Y datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
CONN PIN 24-28AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.85V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
RES 0.221 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 80A 24VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
CABLE DUCT TRAPEZE BRACKET datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf