Omron Automation & Safety E5AN-HPRR2BFMD-500 AC/DC24
E5AN-HPRR2BFMD-500 AC/DC24 picture photo
Mfg. Part Number
E5AN-HPRR2BFMD-500 AC/DC24
Brief Description
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT
Datasheet Download
E5AN-HPRR2BFMD-500 AC/DC24.pdf
Availability of E5AN-HPRR2BFMD-500 AC/DC24
QUANTITY
E5AN-HPRR2BFMD-500 AC/DC24 Order Process
Ship out your order
Specifications of E5AN-HPRR2BFMD-500 AC/DC24
Internal Part NumberEIS-E5AN-HPRR2BFMD-500 AC/DC24
Input Range-200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeAnalog, Relay (4)
Display Characters - Height0.622" (15.80mm), 0.374" (9.50mm), 0.268" (6.80mm)
Voltage - Supply24VAC/DC
Panel Cutout DimensionsSquare - 92.00mm x 92.00mm
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
FeaturesEvent Input, Option Cards Available
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E5AN-HPRR2BFMD-500 AC/DC24
E5AN-HPRR2BFMD-500 AC/DC24 Details Description
Related parts for E5AN-HPRR2BFMD-500 AC/DC24
CONN HEADER 20POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
CORD PATCH MINI CLIP 24" BLACK datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 14POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC SMA datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 3.0V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf