United Chemi-Con E80D160VNN822AR25T
E80D160VNN822AR25T picture photo
Mfg. Part Number
E80D160VNN822AR25T
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 8200UF 16V RADIAL
Datasheet Download
E80D160VNN822AR25T.pdf
Availability of E80D160VNN822AR25T
QUANTITY
E80D160VNN822AR25T Order Process
Ship out your order
Specifications of E80D160VNN822AR25T
Internal Part NumberEIS-E80D160VNN822AR25T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series80D
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E80D160VNN822AR25T
Related LinksE80D160VN, E80D160VNN822AR25T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E80D160VNN822AR25T Details Description
Related parts for E80D160VNN822AR25T
IC PLD 10MC 25NS 24DIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 3KW 400V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FAIRLEAD BLOCK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DPAK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 3A DO214AB datasheet.pdf