United Chemi-Con E80D350VHN472AQ35T
E80D350VHN472AQ35T picture photo
Mfg. Part Number
E80D350VHN472AQ35T
Brief Description
CAP ALUM 4700UF 35V RADIAL
Datasheet Download
E80D350VHN472AQ35T.pdf
Availability of E80D350VHN472AQ35T
QUANTITY
E80D350VHN472AQ35T Order Process
Ship out your order
Specifications of E80D350VHN472AQ35T
Internal Part NumberEIS-E80D350VHN472AQ35T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package288
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E80D350VHN472AQ35T
Related LinksE80D350VH, E80D350VHN472AQ35T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E80D350VHN472AQ35T Details Description
Related parts for E80D350VHN472AQ35T
CONN HEADER .156 VERT 7POS TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 180K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 250' datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf