United Chemi-Con E82D501VNN221MR40T
E82D501VNN221MR40T picture photo
Mfg. Part Number
E82D501VNN221MR40T
Brief Description
CAP ALUM 220UF 500V RADIAL
Datasheet Download
E82D501VNN221MR40T.pdf
Availability of E82D501VNN221MR40T
QUANTITY
E82D501VNN221MR40T Order Process
Ship out your order
Specifications of E82D501VNN221MR40T
Internal Part NumberEIS-E82D501VNN221MR40T
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E82D501VNN221MR40T
Related LinksE82D501VN, E82D501VNN221MR40T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E82D501VNN221MR40T Details Description
Related parts for E82D501VNN221MR40T
Connector Receptacle 44 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
AQH SSR ZERO-CROSS 1.2A datasheet.pdf
KJB 21C 21#16 SKT RECP datasheet.pdf
RES 619 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf