Murata Electronics North America EA2100A100
EA2100A100 picture photo
Mfg. Part Number
EA2100A100
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
EA2100A100.pdf
Availability of EA2100A100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EA2100A100 Order Process
Ship out your order
Specifications of EA2100A100
Internal Part NumberEIS-EA2100A100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship EA2100A100 today.
SeriesEA2100
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-EA2100A100
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksEA210, EA2100A100 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
EA2100A100 Details Description
Related parts for EA2100A100
CONN HEADER .100 SINGL STR 8POS datasheet.pdf
PHOTODIODE BLUE 371.1MM SQ BUSS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 10"L X 10"W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 10% 630VDC datasheet.pdf