Murata Electronics North America EA3008U250
EA3008U250 picture photo
Mfg. Part Number
EA3008U250
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
EA3008U250.pdf
Availability of EA3008U250
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EA3008U250 Order Process
Ship out your order
Specifications of EA3008U250
Internal Part NumberEIS-EA3008U250
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship EA3008U250 today.
SeriesEA3008
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-EA3008U250
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksEA300, EA3008U250 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
EA3008U250 Details Description
Related parts for EA3008U250
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
IC STEREO AUD CODEC W/USB 28SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN HEADR 14POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 63 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
LIGHTBAR 15MM SQ YELLOW YLW DIFF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf