Sullins Connector Solutions EBC12DKAN-S189
EBC12DKAN-S189 picture photo
Mfg. Part Number
EBC12DKAN-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100"
Datasheet Download
EBC12DKAN-S189.pdf
Availability of EBC12DKAN-S189
QUANTITY
EBC12DKAN-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of EBC12DKAN-S189
Internal Part NumberEIS-EBC12DKAN-S189
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBC12DKAN-S189
Related LinksEBC12DK, EBC12DKAN-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBC12DKAN-S189 Details Description
Related parts for EBC12DKAN-S189
FIXED IND 12UH 912MA 252 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SPI 16TSSOP datasheet.pdf
13MHZ USB 2.0 ULPI PHY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 16A datasheet.pdf