Sullins Connector Solutions EBM15DCAI-S189
EBM15DCAI-S189 picture photo
Mfg. Part Number
EBM15DCAI-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EBM15DCAI-S189.pdf
Availability of EBM15DCAI-S189
QUANTITY
EBM15DCAI-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of EBM15DCAI-S189
Internal Part NumberEIS-EBM15DCAI-S189
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBM15DCAI-S189
Related LinksEBM15DC, EBM15DCAI-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBM15DCAI-S189 Details Description
Related parts for EBM15DCAI-S189
TERMINAL BLK DIN SS12 35 KRG BK datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2.54MM T/H datasheet.pdf