Easy Braid Co. EBM60TZ100
EBM60TZ100 picture photo
Mfg. Part Number
EBM60TZ100
Manufacturer
Product Category
Soldering Irons, Tweezers, Handles
Brief Description
TWZR PAIR BLADE TIP 10.41MM
Datasheet Download
EBM60TZ100.pdf
Availability of EBM60TZ100
QUANTITY
EBM60TZ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of EBM60TZ100
Internal Part NumberEIS-EBM60TZ100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package1
Category Soldering, Desoldering, Rework Products
FamilySoldering Irons, Tweezers, Handles
SeriesEBM
TypeTweezers, Desoldering
Tip - Temperature-
Tip - Type-
Power (Watts)-
Voltage-
Features-
For Use With/Related ProductsEB9000S
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBM60TZ100
Related LinksEBM60, EBM60TZ100 Datasheet, Easy Braid Co. Distributor
EBM60TZ100 Details Description
Related parts for EBM60TZ100
IC ENCORE MCU FLASH 4K 20DIP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 32POS DUAL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
HEADER DUAL INLINE SOLDRTL 42POS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ICE5 datasheet.pdf
QSFP-EDR PASSIVE 26AWG 5M datasheet.pdf
4800UF 50V 35X79 85C ST datasheet.pdf